úterý 21. července 2015

Energie uschovaná ze slunceRádi zachytáváte vzpomínky a momenty z cest na mobil či tablet? Bojíte se, zda vám mobilní zařízení takový provoz vydrží a rozmýšlíte se, které momenty stojí za zachycení? A jaký je Váš postoj k zelené energii? Skladná a snadno přenositelná solární nabíječka 2v1 právě toto umožňuje. Rozložte ji na slunci, či si ji připevněte na batoh a získávejte energii na každém svém kroku, ať už jste kdekoliv. Získanou sluneční energii můžete přímo předat připojenému zařízení pomocí USB konektoru nebo ji shromažďovat do vestavěného power banku s úctyhodnou kapacitou 8000 mAh. 

Přenosné externí baterie, neboli power banky, si získávájí každým dnem nové a nové příznivce po celém světě a Česká republika není výjimkou. Populární jsou zejména pro operativní využití a dodání energie mobilním zařízením, které při běžném, či mírně náročnějším používání nevydrží pomalu ani jeden den. 

Kde ji využít?


Power bank uvnitř této solární nabíječky může být nabit přes USB nebo pomocí 4 solárních panelů. Tato přenosná nabíječka je perfektním řešením na dlouhé cesty bez zásuvky, kdy vám vestavěné solární panely umožní dodat tolik energie, kolik budete potřebovat. Ať už se chystáte na festival nebo na týdenní kempování do přírody, pak využití slunce pro dobytí svých mobilních zařízení jistě uvítáte.

Maskované provedení


Kam s ní?


Rozměry, které jsou ve složeném stavu 179 x 105 x 39 milimetrů a váha 490 gramů nenechá nikoho na pochybách, že se nejedná o zařízení, které se dámy vezmou do kabelky. Samotná vestavěná baterie je celkem objemná a po složení solárních panelů dosahuje výška celé nabíječky velikosti několikasetstránkové knihy. Rozložením pásu panelů dosahuje nabíječka délky 550 mm. S ohledem na tyto vlastnosti je lepší nechat zařízení na slunci, ať se samovolně nabíjí, nebo ji připnout na batoh, jak zmiňujeme v úvodu tohoto článku.
Složená: 179x105x39mm

Rozložená: 550x179x15mm

Jak nabíjí?


Udávaná kapacita by měla být schopna doplnit váš telefon přibližně 4 - 5 krát bez nutnosti nabití samotného zařízení. Součástí balení je USB kabel s konektory microUSB, Apple Lightning a Apple 30pin. Výstup 1,5A se dokáže přizpůsobit i funkci rychlonabíjení smartphonů. Nabití power banku pomocí USB nebo solárních panelů kontroluje vstup 1A. Stav nabití indikují 4 LED diody, z nichž každá značí 2000 mAh.

Test


Cíleně jsme baterii plně vybili, abychom zjistili, kolik času zabere samotné nabití pomocí solárních panelů. Jakmile power bank již byl natolik vyčerpán, že odmítl nabít připojený telefon, přepnuli jsme na vestavěnou svítilnu. K našemu překvapení zbytková energie uvnitř baterie zásobila svítilnu i po 17 hodinách, byť světlo již postrádalo na svítivosti.

Rozsvícená svítilna
Zhasnutá svítilna


Po šesti hodinách, kdy se nabíječka slunila na zahradě, dosáhla poloviny své kapacity, tedy přibližně 4000mAh. K plnému nabití bylo potřeba připojit power bank k pevnému zdroji USB, což trvalo přibližně dalších 6 hodin.

Celkem tedy plného stavu nabití (8000 mAh) lze dosáhnout +/- za 12 hodin a nutno podotknout, že převážně z alternativního zdroje - ze slunce. 

Shrnutí

K výkonu a času napájení sluncem je nutné podotknout, že rychlost nabíjení se může lišit den ode dne. Solární nabíječka nepotřebuje přímé slunce, dokáže nabíjet i za oblačné oblohy, nicméně nabíjení je mnohem účinnější, je-li jasno a slunečním paprskům nic nebrání v dopadu na solární panely nabíječky.


Solární nabíječku s vestavěným power bankem o kapacitě 8000 mAh je dobré připojit do sítě, či napájet pomocí USB kdykoliv je to možné. Solární energie pak slouží jako skvělý doplněk spíše pro udržení použitelné kapacity uvnitř power banku.

Technické specifikace naleznete přímo na stránce produktu pod odkazem níže
http://www.powerguy.cz/solarni-nabijecka-s-power-bankem-8000mah

Různé solární nabíječky
http://www.powerguy.cz/solarni-nabijecky

Jak nyní přemýšlíte o využití solární energie pro nabití mobilních zařízení?


Pište nám do komentářů ZDE, nebo na našem Facebooku či Google+

Žádné komentáře:

Okomentovat