sobota 3. srpna 2013

3,8Ah baterie pro Samsung Galaxy Ace - test

Měl jsem možnost testovat 3800mAh baterii pro Samsung Galaxy Ace s5830 po dobu více než 3 týdnů. Upřímně jsem v ní neměl moc důvěru vzhledem k tomu, že cena je zhruba poloviční oproti originální baterii. 

Uznávám, měl jsem trochu obavy z toho, že je baterie větší. Jednak jsem se obával toho, jak bude sedět nový kryt a také, jestli budu schopen telefon i přes větší hmotnost ovládat jednou rukou, jak jsem byl dosud zvyklý. 

Kryt sedí skvěle, jako by byl přímo od výrobce Hmotnost telefonu s původní baterií byla 113 gramů, s novou baterií a novým krytem 137 gramů. Rozdíl tedy 24 gramů opravdu není moc. Musím ale přiznat, že na nové a větší rozměry telefonu jsem si přeci jen pár dní musel zvykat. Po týdnu už mi ani nepřišlo, že je tloušťka telefonu o pár milimetrů větší a ovládá se mi perfektně. Pro mě je podstatná výdrž baterie. 

Originální baterie mi vydržela den, max. dva podle intenzity používání. V průměru je mé denní využití telefonu následující: 5-10 minut hovoru, internet 3-4 hodiny (přes wi-fi i přes operátora), 1-2 hodiny ostatních aplikací včetně navigace. 

3800mAh baterie Samsung Galaxy Ace mi vydrží v průměru 3 dny, takže stoprocentně mohu potvrdit, že výdrž je minimálně 2x až 2,5x větší než u originální baterie. 

Menší nevýhodu bych viděl pouze v tom, že nabíjení trvá delší dobu, vzhledem k vyšší kapacitě je to samozřejmě pochopitelné. Proto telefon nabíjím spíše přes noc.
Rozhodně jsem neprohloupil a už několika známým jsem i tyto velkokapacitní baterie doporučil. Vlastně teď už si ani nedovedu představit, že bych musel telefon opět denně nabíjet.

Žádné komentáře:

Okomentovat