sobota 13. července 2013

Smutná realita baterií z aukčních portálů

Také jste se už určitě někdy setkali s baterií inzerující na etiketě vyšší kapacitu v porovnání s originální baterií. Tyto baterii obvykle pocházejí z oblíbených českých i zahraničních aukčních portálů. Dnes se zaměřme na jejich kvalitu a odhalíme, jak moc dech beroucím kapacitám věřit.


Není to tak dávno, co jsme spolu s jedním zákazníkem řešili baterii Andida do telefonu HTC EVO 3D. Na první pohled příjemná kapacita 2000mAh oproti běžným 1730mAh. Skutečná kapacita se však po našem přeměření v laboratoři zastavila na úsměvných 968mAh. Kam zmizelo dalších 50%?

Zlatá baterie pro HTC Desire HD

Dlouho jsme se nezasmáli, tak jsme nechali dovézt i druhou českou "legendu" - zlatou baterii. Tentokrát to byl model pro HTC Desire HD o udávané kapacitě 2450mAh. Pravda opět zvítězila, neboť se číslo na digitálním měřiči zaseklo na 1069mAh. Asi nejsem jediný, kdo začíná pochybovat o nápise MADE IN JAPAN :) Fyzikální zákony bohužel existují, takže se musíme smířit s faktem, že do 25g lze aktuálně vměstnat nejmodernějšími technologiemi při pokojová teplotě něco málo přes 1500mAh - to je shodou náhod kapacita baterie Mugen pro HTC Desire HD, ale dokázal by to určitě i japonský Panasonic.

Žádné komentáře:

Okomentovat