pátek 15. března 2013

KMASHI Power bank 11200mAh

Dnes si představíme KMASHI Power bank 11200mAh z trochu jiného úhlu. Neustále konzultujeme naše zboží se zákazníky, jak určitě dobře víte z naší facebook stránky, aby jsme pro Vás měli vždy tu nejlepší kvalitu za přiměřenou cenu. V následujících řádkách si přečtete, jak probíhala recenze nestranného zákazníka Ladislava, který nám zaslal kompletní test. Spolu s power bankem testuje i baterii Andida a SCUD pro HTC EVO 3D, ale o tom konkrétněji někdy příště :)


Zpracování tohoto Power Banku je precizní, nikde nic nevrže. Bílý plast kolem stříbrného zrcadlového rámečku (nahoře i dole) mírně přesahuje, ale drží pevně. Velice se mi líbí funkce svítilny. Integrované tři bílé smd LED diody (v manuálu bohužel není uvedena ani jejich spotřeba ani svítivost) ukryté pod průhledným rámečkem na boku. Svítí opravdu jasně a osvítí menší místnost. 

Uživatelský test - KMASHI Power bank

Indikace stavu nabíjení Power Banku i nabíjení jednotlivých připojených zařízení je provedena pomocí rozsvícení či blikání potřebného počtu modře svítících diod v horní části Power Banku.

1.Dioda 0-25% 2.Dioda 25-50% 3.Dioda 50-75% 4.Dioda 75-100%

A teď už k samotnému měření

První testování probíhalo s jednou nabitým Power Bankem, takže jsem očekával nižší výdrž, jelikož většina baterií dosáhne svého optimálního maxima až po několika nabitích a vybitích. Testování probíhalo se všemi bateriemi vždy stejně. Baterie byla určitou dobu používána v mém telefonu (HTC EVO 3D), byla cca každý den nabíjena a vybíjena a po teprve po týdnu používání jsem ji zařadil do testu k měření reálné výdrže Power Banku. 

Na měření výdrže použiji 3 baterie*:

- Originální baterie HTC 1730mAh – 3,8V – 6,57Wh (1 rok stará – cca 200-250nabití)

- Baterie SCUD 1700mAh – 4.2V – 6,29Wh

- Andida 2000mAh - 3,7V – 7,4Wh

⃰všechny udávané parametry jsou opsané z identifikačních štítků baterií

 • Test s baterií SCUD 1700mAh – 4.2V – 6,29Wh

Baterii v telefonu jsem vybil, co se dalo, aby bylo měření co nepřesnější a mělo i vypovídací hodnotu a ne jen pár nic neříkajících čísel na papíře. Konec nabíjení baterie jsem provedl ihned, jak se na telefonu rozsvítila zelená dioda indikující stav 100% nabití. Všechna nabíjení byla prováděna s vypnutým telefonem, aby jednotlivá měření neovlivňovaly procesy běžící na pozadí telefonu. 

Nabíjení baterie v telefonu trvalo ve všech nabíjecích cyklech 3 hodiny ± 2minuty. 

Stejně dlouho trvá i nabíjení přes 1A USB nabíječku ze sítě, i když Power Bank udává výstupní nabíjecí proud až do hodnoty 1,2A, telefon má asi bezpečnostní pojistku aby si nebral víc než právě tolik. 

První nabíjení

Baterii v telefonu jsem u tohoto měření během dne vybil a vždy jsem nabíjel každý den večer. Přesně: Po, Út, St, Čt. Nabíjení probíhalo při pokojové teplotě 22°C. Baterie byla nabita 3x z 2%-100% a poté ještě 1x z 2%-55%, takže celkem 3,5x. Dobil tedy něco kolem 6 035mAh pokud budeme uvažovat 20% ztráty při přenosu energie, dostaneme se na hodnotu cca 7 500mAh. Na první nabití je to nic moc, čekal jsem trošku více, ale nechám se překvapit, jak dopadne další měření. 

Druhé nabíjení

Baterii v telefonu jsem u tohoto měření nabíjel a vybíjel nepravidelně. Nabil jsem ji jeden den, poté den pauza, opět večer nabito a následující den nabito 2x. Přesně: Pa, Ne, 2x Po. Nabíjení probíhalo při pokojové teplotě 22°C. Baterie byla nabita 3x z 2%-100% a poté ještě 1x z 2%-50%, takže celkem 3,5x. 

- Výsledek je tedy téměř totožný jako u předchozího nabíjení

- nižší hodnota u posledního nabití byla způsobena tím, že jsem nebyl u jednoho nabíjení u telefonu a i po indikaci nabití baterie jsem ji nechal asi o 1h déle v Power Banku.

Dobil tedy něco kolem 5 950mAh pokud budeme uvažovat 20% ztráty při přenosu energie, dostaneme se na hodnotu cca 7 500mAh.

Třetí nabíjení

Baterii v telefonu jsem u tohoto měření nabíjel opět poctivě každý večer. Přesně: Út, St, Čt, Pa. Opět probíhalo nabíjení při pokojové teplotě cca 23°C

Baterie byla nabita 3x z 2%-100% a poté ještě jedno na 60%.

- u tohoto měření jsem si dával velký pozor, abych baterii vyndal ihned po rozsvícení diody indikující plné nabití a možná i tím jsem zvedl hodnotu posledního nabití o 5%

Dostal jsem se tedy na celkovou hodnotu 6 120mAh, celková hodnota beze ztrát je tedy 7 650mAh.

Grafy jednotlivých nabíjení – šedivá linka jsou % nabití

Všechny grafy jsou téměř totožné, kolísá jen napětí – nevím proč • Test s originální baterií pro HTC EVO 3D 1730mAh – 3,8V – 6,57Wh

Tuto baterii jsem již cca 1 rok používal ve svém telefonu, nabíjel jsem většinou obden, ale někdy bylo nabíjení častější, někdy méně časté, jelikož jsem zpočátku zjišťoval, na jakou výdrž se s telefonem dostanu. Při nejmenším používání, kdy bylo během dne vyřízeno cca 10-15min hovorů, posláno cca 100sms a občasně spuštěna nějaká nenáročná aplikace (na cca max. 0,5h) jsem se s telefonem dostal na výdrž 5 dní a pár hodin. Na noc jsem telefon nevypínal a nepoužíval jsem mobilní internet a Wi-Fi byla deaktivována.

Během testu jsem si myslel, že i s touto baterií bych otestoval kapacitu Power Banku a bral bych i její hodnotu jako referenční, ale bohužel jsem zjistil, že už je kapacita někde malinko jinde a už nelze tuto hodnotu brát jako referenční.

Takže jsem na to teď musel jít malinko jinak, a to přesně opačně.

A jelikož už byl Power Bank několikrát nabit a vybit tak jsem vzal jako prozatímní finální hodnotu tu, která mi vyšla po posledním nabití baterie SCUD tedy 6120mAh (7 650mAh), s tím že po skončení 3 nabíjecích cyklů originální baterie od HTC a následném posledním testovaní baterie Andida, provedu závěrečné nabití a vybití Power Banku opět s baterií SCUD a zjistím, jaký % nárůst se konal, aby reálná kapacita odpovídala měření.

U této baterie jsem se dostal při vybití na 1%, což u předchozí nešlo, telefon se u 2% vypnul.

První nabíjení

Baterii v telefonu jsem u tohoto měření během dne vybil a vždy jsem nabíjel obden večer. Přesně: Po, St, Pa, Ne, Út. Nabíjení probíhalo opět při pokojové teplotě 22-23°C

Baterie byla nabita 4x z 1%-100% a poté ještě 1x z 1%-11%, takže celkem 4,1x.

Zde je tedy vidět, že kapacita baterie opravdu klesla a už není udávaných 1730mAh. Dle výpočtů je to tedy zhruba 1490mAh. Baterie tedy po roce používání ztratila 15% kapacity, což není špatné.

Druhé nabíjení

Baterii v telefonu jsem u tohoto měření nabíjel a vybíjel pravidelně každý den Přesně: St, Čt, Pa, So, Ne. Nabíjení probíhalo při pokojové teplotě 22-23°C.

Baterie byla nabita 4x z 1%-100% a poté ještě 1x z 1%-13%.

Pokud tedy nebudu brát v úvahu, že baterie HTC najednou ztratila nějakých pár desetin % kapacity, tak se kapacita Power Banku zvýšila na zhruba 6 150mAh a nebo klesla kapacita baterie HTC na 1480mAh.

Třetí nabíjení

Baterii v telefonu jsem u tohoto měření nabíjel opět poctivě každý večer. Přesně: Út, St, Čt, Pa, So. Opět probíhalo nabíjení při pokojové teplotě cca 22-23°C

Baterie byla nabita 4x z 1%-100% a poté ještě jednou z 1% na 14%, tedy opět zhruba stejně jako u předchozího měření

Dostal jsem se tedy na celkovou hodnotu Power Banku zhruba 6 150mAh.

 • Test s baterií Andida 2000mAh - 3,7V – 7,4Wh

Jelikož tuto baterii testoval pan Adam Borovský z Powerguy.cz, tak vím, že její kapacita neodpovídá hodnotě, která je na baterii uvedená. Při prvotním měření dosáhla baterie kapacity 1100mAh. Zde je graf měření kapacity, který mi na přání provedl:

Test baterie Andida pro HTC EVO 3D

Z tohoto důvodu provedu opět zjištění reálné kapacity baterie přes Power Bank, u kterého už si můžu touto hodnotou být víceméně jistý. Výchozí hodnotu budu brát tedy již zmíněných 6 150mAh.

Tyto nabíjecí a vybíjecí cykly vezmu docela stručně, jelikož testovací metodika je opět stejná, a navíc u tohoto nabíjení a vybíjení jsem telefon vybíjel a nabíjel velice nepravidelně, ale vždy byl telefon při nabíjení vypnutý. To platí pro veškeré nabíjecí cykly a všechny měření, která jsem prováděl se všemi bateriemi. Teplota byla opět pokojová v rozmezí 21-23°C.

První nabíjení

Baterie byla nabita 4x z 1%-100% a poté ještě 1x z 1%-97%, takže celkem téměř 5x.

Kapacita baterie Andida je cca 1 250mAh

Druhé nabíjení

Baterie byla nabita 5x z 1%-100% a poté ještě 1x z 1%-3%.

- Zde jsem ihned po 100% nabití telefon pokaždé odpojil od Power Banku.

Kapacita je tedy 1 230mAh

Třetí nabíjení

Baterie byla nabita 4x z 1%-100% a poté ještě jednou z 1% na 95%.

Zde vyšla kapacita téměř totožná jako v prvním případě tedy cca 1 250mAh.

Jako konečnou kapacitu baterie Andida bych bral hodnotu kolem 1 230mAh.

Takže osobně bych tuto baterii nedoporučil, jelikož tato baterii sníží výdrž telefonu o ¼, což není málo. A i když je tato baterie relativně levná a výkon/cena není špatný, uděláte lépe, když si vyberete baterii jinou.

Závěrečné měření s baterií SCUD

Toto měření jsem provedl jen proto, abych si ověřil, zda se kapacita Power Banku nijak během měření originální baterie HTC a Andida nezměnila, aby potom nebyly ovlivněny výsledky a jejich hodnota co nejvíce odpovídala realitě.

U tohoto posledního měření jsem byl zvlášť pečlivý. Baterie v telefonu byla každý den vybita a večer opět z Power Banku dobita a každý nabíjecí cyklus byl vždy ukončen po rozsvícení zelené diody indikující 100% nabití baterie v telefonu. Takže poslední hodnoty jsou maximální, jakých jsem dosáhl.

První nabíjení

Baterie byla nabita 3x z 2%-100% a poté ještě 1x z 2%-62%.

- Kapacita 6 154mAh

Druhé nabíjení

Baterie byla nabita 3x z 2%-100% a poté ještě 1x z 2%-61%.

- Kapacita 6 137mAh

Třetí nabíjení

Baterie byla nabita 3x z 2%-100% a poté ještě 1x z 2%-64%.

- Kapacita 6 188mAh

Střední hodnota z tohoto posledního měření je 6 160mAh.

Kapacita Power banku mi po započtení 20% ztrát vyšla přesně 7700mAh.

Poznámka Powerguy.cz
"Testovali jsme další 2 KMASHI Power banky a ty dobily cca 7700mAh, takže je v této recenzi testován evidentně lehce podprůměrný kus."

Závěrem tedy lze říct jen toto, pokud bych měl hledět na minulou generaci a současnou generaci Power Banku tak mě mrzí, že se kapacita nikam nepohla a je na stejné hodnotě jako generace minulá, což je velice škoda. Od udávané kapacity 11 200mAh se po započtení ztráty 20% dostaneme na hodnotu 8 960mAh, této hodnoty tedy Power Bank zdaleka nedosahuje, rozdíl je přes 1 200mAh, ale na druhou stranu, za cenu za jakou lze tento Power Bank koupit nemá žádnou konkurenci. Kvalitní kovové zpracování, integrovaná LED svítilna a hezký design a hlavně cena jsou na straně tohoto Power Banku.

Pozn.: Jen ještě doplním, že s ani jednou baterií jsem neprováděl srovnání výdrže telefonu v zátěži či při běžném používání, takže nemohu napsat, s kterou baterií vydrží telefon déle. Obecně vzato by to měla být ta s nejvyšší kapacitou, ale každá baterie podává jiný výkon při jiném proudovém odběru, některé toho vydrží víc, některé méně (osobní zkušenost s nabíjecími články AA – různé kapacity, různí výrobci a velice odlišné výdrže). Toto snad otestuji někdy v budoucnu, až bude čas.

Závěrem poděkujeme Ladislavovi za obsáhlý a hlavně přínosný test.

3 komentáře:

 1. Jelikoz jsem se ted problematikou externich power bank a dobijeni trochu zabyval, tak bych jen upozornil na par veci:
  - udana kapacita Li-ion power bank je v podstate vzdy interni kapacita @3.7V
  - ztraty energie jsou jak na strane power banku (menic napeti na 5V atd.) tak na strane nabijeneho zarizeni, kde je treba pro nabijeni napeti zase snizovat (pro blizsi vysvetleni viz doporucene metody nabijeni Li-ion clanku)
  - podle mych experimentalnich zkusenosti se pri tomto procesu CELKEM ztrati cca. 35% energie pri kontinualnim napajeni, kdy je baterie zarizeni plne nabita (to by se dalo zmerit pomoci prodlouzeni operacniho casu zarizeni pri presne definovane zatezi). Ale pokud se dobiji az posleze vybita baterie, ztraty jsou podle me zkusenosti cca. 45%.
  6160/0.55 = 11200 - takze to zrovna vychazi uplne do miliamperhodiny presne:) Tj. tech 11200 mAh bych jim veril, ale nutno vzit v potaz, ze to je INTERNI kapacita @3.7V.

  OdpovědětVymazat
 2. No, in contrast to|not like} different states, is not a|there isn't any} requirement that you simply travel to the casino to be able to} set up your account. Just click via any of the links on this web site and you'll enroll and play immediately. Get unique buyer advertising analysis, greatest practices and trade insights. Discover greatest practices and trade insights from buyer advertising specialists. IESF continues to unite the World Esports Family with 6182 views combined on the French and English streams on the Monaco Sim Racing World Championship’s Twitch channel. Online playing companies might be forced to tell their prospects “chances are you’re about to lose” underneath model new} set of rules within the National 메리트카지노 Consumer Protection Framework.

  OdpovědětVymazat