sobota 23. března 2013

3500mAh baterie pro HTC Desire Z

Uživatelská recenze baterie HTC Desire Z s větším zadním krytem

Do rukou se mi dostala neoriginální baterie HTC Desire Z o kapacitě 3500 mAh. Za její zaslání děkuji firmě Powerguy.cz. Testoval jsem ji pod dobu sedmi týdnů – nejedná se tedy o narychlo „spíchlou“ recenzi. 

3500mAh baterie HTC Desire Z


Hlavním důvodem, proč tuto baterii pro HTC Desire Z koupit, není jen vyšší kapacita, ale také cena. Nikdo jiný ji v ČR za podobnou cenu neprodává (jiná společnost si stejnou baterii cení na více než 1500 Kč). Od takto levné baterie jsem neočekával žádné zázraky. Většinou je kapacita značně nadnesená a můžete mluvit o štěstí, když je skutečná alespoň 70% oproti udávané (kdo kupuje typ 18650, ví, o čem mluvím). Čekalo mě ale velké překvapení. Originální baterie mi vydrží cca dva dny – takový klasický den znamená 5 minut hovoru, 5 sms, půl hodiny nenáročné 2D hry a stejně tak náročnější 3D hry, hodina internetu přes Wi-Fi, dvě hodiny skrze internet operátora a další typické úkony. Nejsem tedy zas tak náročný. Náhradní baterie vydrží dnů šest. Kapacita je tedy (téměř) trojnásobná, takže odpovídá udávané skutečnosti . Ona je spíše 2,5násobná, ale pro lepší představivost ji budu počítat a zmiňovat jako trojnásobnou. Konečně pořádně využívám k navigaci GPS (v autě). Při markantním snížení jasu a vypnutí všeho nepotřebného vydrží orig. baterie max. 5 hodin. I zde platí trojnásobná výdrž. 

Její tloušťka je samozřejmě větší, díky přibalenému krytu ale není problém s umístěním v těle přístroje. Někdo může namítnout, že už tak těžký přístroj je ještě těžší. Není to tak úplně pravda. Je těžší o pouhých 20 g. Viz níže: 

Telefon s paměťovou kartou a SIM bez baterie a krytu: 140 g 

S orig. baterií a hliníkovým krytem: 187 g 

S neorig. baterií kapacity 3500 mAh a plastovým krytem: 207 g 

Váhu větší baterie kompenzuje plastový kryt. 

A teď k nevýhodám. Operační systém počítá s použitím orig. baterie a ukazatele tak ukazují špatně. Např. widget na ploše si myslí, že je baterie už nabitá. Jakmile ji vypojíte, dojde k okamžitému poklesu kapacity (ve skutečnosti nepoklesne, protože tam nikdy nebyla). Tuto chybu OS vyřešíte programem Mugen Power App, jež umí nastavit více profilů baterií (jestli nechcete instalovat další program, nabíjejte přes noc, kdy máte jistotu dostatku času). Občas se mi také stane, že se divně chová dotyková vrstva při nabíjení. Mám ale root telefonu s Cyanogenmod 7, což bude opět problém softwaru, nikoli baterie. Nikdo jiný si totiž na podobnou věc nestěžoval. Kryt na levé straně nelícuje přesně, ale to ani originální. Pokud oželíte větší tloušťku přístroje, získá váš telefon dostatek kapacity pro jeho maximální využití ať už k práci či zábavě.

Žádné komentáře:

Okomentovat